Genel

Değişen İşyeri Dinamikleri

g250

Gallup araştırması diyor ki; 2024’de çalışanlar ile işverenler arasındaki dinamikler değişim sürecinde girdi. Liderler olarak, altı yeni göstergeye uyum sağlamak zorunlu hale geldi.

İşte altı gösterge:

 • Stres Seviyesi : ABD ve Kanada gibi ülkeler başta olmak üzere dünya genelinde, çalışan memnuniyet oranı artarken, diğer taraftan çalışanların %52’si stresli olduklarını beyan ediyor. Stres seviyesini azaltarak memnuniyeti daha iyi oranlara çıkarmak kritik.
 • Bağlantıların zayıflaması: Pandemi sonrası Çalışan Memnuniyeti oranlarında artış görüşmekle birlikte, artış hızı oldukça yavaş. Çalışanlar ile kurumlarının misyon/vizyonları arasındaki bağlantı zayıfladı. Bu bağlantıyı güçlendirmek, sadakatin artması için şart.
 • Lidere olan Güven : ABD’de çalışanların sadece %23’ü kurumlarındaki liderliğe güvendiklerini ifade etmiş. Şeffaf iletişim, liderlerin kurumdaki değişim süreçlerini daha etkin yönetmesi, güveni artırmada önemli.
 • Yönetici Baskısı : Artan sorumluluklar, iş memnuniyetsizlikleri
  ve tükenmişlik gibi sebepler, yöneticileri zorluyor. Yöneticilerin hem gerekli eğitimler hem de destek almalarının sağlanması ile bu zorluklarla baş etmelerini kolaylaştıracak, kurumun başarısı artacak.
 • Uzun vadeli Hibrit Çalışma Stratejisi : Liderlerin kapsayıcı bir hibrit çalışma modeli oluşturması gerekiyor. Bu modelde etkin
  işbirliğinin sağlanması, uzaktan performans değerlendirmesi ve yöneticilerin hibrit çalışma konusunda eğitilmesi yer almalı.
 • Hibrit Kültürün Optimizasyonu: Hibrit çalışma, esneklik ve
  çalışan memnuniyeti sağlarken, iletişim ve ilişki yönetiminde zorlukları da yanında getiriyor. Kurumların, bu zorlukları aşmak için uzun vadeli stratejiler oluşturması, ahenkli ve üretken bir iş ortamı oluşturması 2024 ve sonrası için proaktif bir liderlik ve değişim süreci anlamına geliyor.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yıldırım
yıldırım
2 ay önce

yanıt

yıldırım
yıldırım
2 ay önce

olur

Mediha Gürpınar
2 ay önce

Merhaba

Ben de denemeye katıldım

yıldırım
yıldırım
2 ay önce

merhaba okudum

yıldırım
yıldırım
2 ay önce

deneme deneme

6
0
Would love your thoughts, please comment.x